Jaký videotelefon si zvolit?

2019-01-09
Jaký videotelefon si zvolit?Vnitřní jednotka
Videotelefony se vyrábějí ve verzi bez sluchátka nebo ve verzi s klasickým sluchátkem - ty se nejčastěji používají v místech, kde je předpoklad, že by hlasitá komunikace domovníky rušila. Moderní systémy tvoří vždy jeden nebo více monitorů a kamerová jednotka. Velmi praktickou a často využívanou funkcí videotelefonu je videopaměť, do které se automaticky ukládají fotky vašich návštěv s aktuálním časem a datem. V případě, že zrovna nejste doma budete mít přesný a jednoduše dostupný přehled o tom kdo u Vás byl.
V případě, že plánujete mít v domě více videotelefonů například v obývacím pokoji, v patře popřípadě třeba i domácí audiotelefon v garáži, tak by pro Vás mohla být vítaná funkce interkomu.
Velmi zajímavým a stále populárnějším řešením je také kombinace videotefonů s možností připojení přenosného bezdrátového telefonu - kamerová jednotka komunikující prostřednictvím vaší domácí Wi-Fi s mobilem nebo tabletem.
Pro snadnější montáž lepší si bude zvolit povrchové provedení venkovního tabla.  Přístroj by měl být navíc umístěn na dostupném místě pro jeho ovládání. Je dobré si také uvědomit, že videotelefon bude na řadu let tvořit významný a výrazný doplněk interiéru.

Venkovní jednotka
Součástí všech videotelefonů musí být kamerová jednotka. Kamera je umístěna před vchodovými dveřmi nebo na brance a snímá osobu, která stojí za dveřmi. Uvnitř domu je přijímán barevný nebo černobílý obraz na displeji. Zákazník má také možnost výběru ze široké škály různých designových provedení, stanicemi s viditelným nebo se skrytým objektivem (kamerová jednotka tak působí jako obyčejný zvonek), s možností jeho nasměrování, povrchové montáže nebo pod omítku, atd. Jednotka může mít více tlačítek pro komunikaci z více byty, může byt vybavena kódovou klávesnici, je možné ji také ovládat elektronickou klíčenkou.

Připojeni
Ideálním řešením je si nejprve vybrat systém videotelefonů a následně pro něj připravit vhodnou kabeláž. Zařízení se dělí na dvě základní kategorie: analogové (4-6 vodičů) a digitální (většinou pouze 2 vodiče).
Pro starou kabeláž, delší vzdálenosti a např. dodatečné otevírání brány jistější si bude zvolit systém vícevodičovy. Pro výběr video sady se doporučuje vybírat z 2 vodičových systémů, zvlášť když máte novou kabeláž nebo se jedna o krátkou vzdálenost. Využít lze i IP nebo WIFI systémy pracující po rozvodu počítačové sítě. Zde je bezpodmínečně nutná nová kabeláž pomocí UTP kabelů. Samozřejmě, nezávisí na druhu připojení, je nutné vždy dodržovat pokyny výrobce.
Sháníte-li náhradní telefon místo starého, např. vadného, doporučujeme vybrat zcela shodný, neboť současný může být zapojen odlišně (mohou však být kompatibilní mezi jinými značkami.). U digitálních videotelefonů a telefonů, je třeba vždy si zvolit stejnou systémovou řadu a výrobce – výrobky jiných značek nejsou mezi sebou kompatibilní.
NESOUHLASÍM
SOUHLASÍM, CHCI PŘEJÍT NA STRÁNKY
pixel