Jak zvolit správný pohon garážových vrat?

Jak zvolit správný pohon garážových vrat?

V pár bodech zkusíme Vám napovědět jak a jaký pohon garážových vrat si zvolit.

1. Je možné provést automatizaci každé brány?

Ve většině případů ano. Výklopná nebo sekční, otázkou bude vlastně jen volba toho správného pohonu. Nejdůležitějšími faktory jsou rozměry, hmotnost a intenzita práce.

2. Typ pohonu

V závaznosti na druhu brány je možné použít pohon rolovací a populárnější stropní. Rolovací vrata se otevírají svisle nahoru a jsou úsporně uložena v prostoru pod stropem, který zůstává. Další výhodou je, že při montáži tvar otvoru garáže nehraje žádnou roli. Stropní pohony jsou montovány k vodící liště, po které se pohybuje zvedací zařízení. V zavřené poloze zabezpečují bránu, díky čemu nejsou zapotřebí dodatečné zámky. Je možné je namontovat na sekční a výklopná vrata.

3. Intenzita používaní.

Před nákupem pohonu je nutné určit, v jakých podmínkách bude pracovat. Bude to dům jednorodinný, nebo garáž a parkoviště u bytového domu. Pro jednodušší volbu je možné si to vypočítat na základě počtů cyklů otevíraní/zavíraní brány během doby. Do třiceti bude to nízká intenzita, nad, musíme si připlatit k zařízení k tomu přizpůsobenému.

4. Hluk?

V případě, že mate zájem o co nejnižší úroveň hluku, objednejte si pohon, který místo řetěze táhne vrata pomoci ozubeného kavlarového řemene.

5. Výpadek elektřiny

Součástí sady pohonu je i rozpojovací zařízení, které umožňuje otevřít a zavřít garážová vrata manuálně v případě vypnutí elektrické energie. Stačí, že zatáhněte za šňůrku na jezdci u motorové dráhy a vrata ručně otevřete. V případě, že do garáže není jiny přístup, bude nutné během montáže namontovat nouzové otevírání klíčem nebo vybavit pohon přídavným akumulátorem.

6. Montáž svépomoci?

Pokud není to uvedeno v záručních podmínkách, můžete si pohon namontovat svépomoci. Samozřejmě, důležité je abyste se drželi pokynů a doporučení uvedených v montážním návodu obdrženým od výrobce.

7. Dva pohony jeden ovladač

Je to možné v případě pohonů jedné značky – ovládat můžete jak vjezdovou bránu tak i garážová vrata. Jsou-li dva různé, bude nutné dodatečně namontovat spolupracující s dálkovým ovládáním radiopřijímač.

8. Úroveň bezpečnosti.

Značkové pohony Nice, Somfy, Otio, Linea, v případě naraženi na překážku automaticky zastaví a pak změní směr práce. Výrobci nabízí také mnoho řešení proti vloupání.

9. Namontovat fotobuňky?

Určitě ano! Fotobuňka umožňuje zastavení pohonu, jakmile se na jeho cestě objeví jakákoliv překážka. Mate tímto jistotu, že vaše dětí, automobil a také pohon jsou bezpečné. V případě, že pohon není vybaven fotobuňky, zastaví teprve po nárazu.

 

NESOUHLASÍM
SOUHLASÍM, CHCI PŘEJÍT NA STRÁNKY
pixel